/ OTAKAR FOLTÝN

konzultant - specialista

V oblasti finančního poradenství působím od roku 2006. Co mě do tohoto segmentu přivedlo? Od začátku jsem tuto práci vnímal jako poradenství, pomoc lidem v oblastech, které nejsou jejich denním chlebem.

Čtrnáct let jsem působil v interních sítích bankovních a pojišťovacích společností, kde jsem si postupně prošel všemi pozicemi – od obchodního zástupce až po ředitele obchodní služby. Na tolik mě tato oblast zaujala, že jsem se rozhodl se v ní i vysokoškolsky vzdělat. Musím však přiznat, že studium z nikoho dobrého finančního poradce neudělá, toho se dá dosáhnout pouze praxí a nasloucháním zkušenějším. Všechna období mé kariéry mě naplňovala jak pracovně, tak i v oblasti finančních odměn. V roce 2020 se ale něco změnilo…. Uvědomil jsem si, že moje práce a práce mých kolegů v interní síti má hodně daleko ke komplexnímu finančnímu poradenství. Nelze se bavit o finančním poradenství, pokud máte omezené produktové portfolio a musíte se tak spokojit s prodejem jediného finančního produktu. Těžko se například navazovaly vztahy s realitními zprostředkovateli, nedokázali jsme být dostatečným partnerem. Z tohoto důvodu jsme začali s mým týmem hledat novou společnost, která nám umožní pracovat pro klienty, a ne pro akcionáře.

 Společnost YD Capital nebyla volbou na „první dobrou“, ale rozhodně byla volbou nejlepší. Získali jsme tak portfolio celého trhu a podporu společnosti v proklientském přístupu. Mimo jiné mě umožnila svou obchodní činnost rozšířit o oblast realitního zprostředkování a tak poskytnout komplexnější službu pro klienta. Dnes mám v týmu již několik zkušených realitních makléřů, kteří doplnili, nejen profesně, naší partu finančních poradců. 

Kontaktní telefon: +420 724 133 238
E-mail: otakar.foltyn@ydfinance.cz